Školení & Kurzy

Dobrý den vážení včelaři 🐝🌻

vypisujeme termíny školení do května. Dále budou pokračovat přibližně každý měsíc a budou předem vyvěšeny a pro další termíny již sledujte náš web vcelarstvikunvald.cz nebo FB Včelařství Kunvald

💡A 25. 3. včelaření v ležanech, apidomek💡

💡 B 10. 4. včelaření v ležanech, produkční včelstva💡

💡C 19. 4. včelaření v ležanech, apidomek💡

💡D 20. 4. apiterapie – průřez všemi včelími produkty💡

💡E 10. 5. včelaření v ležanech, produkční včelstva💡

Kurzy týkající včelaření nejsou určeny pro úplné začátečníky, již se zabýváme se znalostmi včelařského roku a základními principy včelího společenství. 

Včelaření v ležanech, apidomek – Včelaření v ležanu, představení principů, ukázka úlů a všech propriet. Zásady včelaření v ležanu, možnosti ošetření včel, zootechnické postupy. Apidomek stavba, vlivy, příklady ze zahraničí. Cena 2000 Kč.

Včelaření v ležanech, produkční včelstva – Včelaření v ležanu, představení principů, ukázka úlů a všech propriet. Zásady včelaření v ležanu, možnosti ošetření včel, zootechnické postupy po celý včelařský rok, důraz na včelaření. Cena 2000 Kč.

Apiterapie – průřez všemi včelími produkty – med, pyl, propolis, vosk, mateří kašička, trubčí homogenát, včelí vyzařování, zavíječ, podmor. Získávání, zpracování a využití na lidské zdraví. S sebou si odvezete vzorky medu s pergou, mateří kašičkou, medové mýdlo, voskové plátno. Cena 2500 Kč

⏱ Školení bude probíhat od 9,30 – 17h (Poprosíme Vás o příjezd alespoň 15 min před začátkem semináře, počítejte s tím, že s dotazy a debatou se kurz může protáhnout i do 18h). Místo konání je: Včelařství Kunvald, Kunvald 221.

🪙 V ceně lektorné, oběd, občerstvení po celý den, pitný režim, psací potřeby, prezentace s sebou (vezměte si flashdisk). Platba v hotovosti na místě či převodem na fakturu, taktéž vypíšeme na místě.

👨‍👩‍👧‍👦  Kapacita každého semináře je max. 11 osob pro zachování individuálního přístupu (letní kapacity ve výukovém altánu budou okolo 17 lidí)

🖋 V případě zájmu se prosím závazně přihlašujte s písmenem kurzu na mail vcelarstvikunvald@gmail.com , prosíme o uvedení jména, adresy pro fakturační údaje, telefonního čísla. V případě potřeby jsme na tel: 731 843 843 nebo 777 108 139.

Těšíme se na Vás!

S pozdravem

Alex Bezrukov – pochází ze včelařské rodiny, je inženýr – elektrotechnik, ale rozhodl se pro život k udržitelnému včelaření. Absolvoval včelařskou školu v Hranicích na Moravě a učební obor Včelař v Nasavrkách. Je přednášející odborník a učitel včelařství ČSV v oblasti zootechnických postupů a ošetření včelstev během roku.

Monika Jindrová – pochází ze včelařské rodiny, je vystudovaná manažerka ve zdravotnictví a ergoterapeutka. Podporuje ekologické včelaření a využití včelích produktů pro lidské zdraví. Absolvovala kurz apiterapie v Peterburgu. Je přednášející odbornicí ČSV v oblasti získávání a zpracování včelích produktů.