Apiterapie

V našem včelařství máte možnost využít celou škálu apiterapeutických procedur:

  • Medová detoxikační masáž
   Při medové detoxikační masáži vlivem speciální techniky „odtahováním“ dochází pomocí medu k očistě organizmu. Pomocí masáže se podporuje činnost vnitřních orgánů a obnovuje se jejich přirozená detoxikační vlastnost.
   Medová detoxikační masáž se provádí na zádech, ale velmi účinná je také na kloubech a reflexních ploskách nohou. Využívá se také při celulitidě.
   Při masáži med do sebe absorbuje toxiny a jeho konzistence se může změnit až na šedobílou žvýkačkovitou hmotu. Po masáži se provádí uklidňující zábal.
   Frekvence masáže je individuální a při potížích se doporučuje jednou týdně, po odeznění akutních symptomů jednou měsíčně.
   Medová masáž se používá v rámci prevence i léčby u stresu a vyčerpání, podporuje správnou termoregulaci pokožky, uvolňuje napětí v těle a snižuje únavu, snižuje bolesti hlavy, stimuluje imunitní systém, léčí nachlazení a kašle, je vhodná u ochablých svalů, navrací pokožce pružnost a správný vzhled,podporuje lymfatický oběh a krevní oběh a se proto doporučuje u celulitid, odstraňuje únavu a posiluje smysly, působí proti depresím, podporuje činnost vnitřních orgánů, navozuje omlazení organismu.
  • Aplikace voskových svící a voskových obkladů
   Teplý voskový obklad podporuje vyvážení činnosti metabolismu. Prostřednictvím sálavého účinku uvolňuje křečové stavy. Včelí vosk, se svým obsahem vit.A, podporuje látkovou výměnu buněk.
   Teplý voskový obklad se doporučuje při artróze, svalových kontrakturách, bolestech kloubů a artróze, obezitě, celulitidě a k lokálnímu prokrvení.
   Vosková svíce je vyrobena z bavlněného plátna a čistého vosku a funguje na základě komínového efektu. Nejznámější je přikládání při potížích s ušima. Ale může se přiložit kamkoliv na postižené místo na těle. Při potížích se žlučníkem, migrénách, zánětech dutin, angíně, ekzémech, vedle bércových vředů, psychických obtížích a dalších.
  • Aplikace včelího žihadla
   Včelí jed je unikátní léčivo. Skvělé výsledky si připisuje u roztroušené sklerózy, bolestech zad a kloubů, při léčbě křečových žil a revmatismu.
  • Užívání medicinálních medů
   V našem Včelařství vyrábíme čtyři medicinální medy a to med s pergou, med s mateří kašičkou, med s trubčím homogenátem a med s propolisovou tinkturou.
   Med s pergou (pyl zpracovaný včelami) je vhodný na zlepšení imunity, prevenci infekčních chorob, podporu hojení a po pooperačních stavech. Podporuje chuť k jídlu, přirozeně doplňuje celé spektrum vitamínů a minerálů včetně stopových prvků. Med s mateří kašičkou určen pro ženy na urovnání menstruace, při klimakterických potížích, i na podporu plodnosti. Med s trubčím homogenátem pro muže na podporu plodnosti, potence a na prostatické obtíže. Med s propolisovou tinkturou má antibiotické účinky, tudíž se užívá vnitřně na záněty, zevně na hojení ran.
  • Užívání propolisové tinktury
   Od té doby, co máme v lékárničce propolisovou tinkturu nechodíme k lékaři. Propolisová tinktura je přírodní antibiotikum. Nevzniká na něj rezistence narozdíl od chemicky vyrobených antibiotik. Má výborné účinky při veškerých zánětech, např. dýchacího aparátu, zažívacího ústrojí, zánětů zubů, zánětů močových cest, ženských zánětech; na virové, plísňové i bakteriální potíže. Skvělá dezinfekce.
  • Dýchání úlového vzduchu
   Úlový vzduch plný přírodních éterických látek, propolisu, fytohormonů, ferohormonů, medu, slinných sekretů včel, tekutých voskových částeček a mnoha dalšího má příznivý vliv na dýchací soustavu. Dle studie z Německa dýchání úlového vzduchu výrazně snižuje projevy astmatu, pylových alergii a náchylnosti k zánětům dýchací soustavy.
  • Pobyt v apidomku
   Včely přirozeně vysílají několik vlivů: ultračervené záření, elektromagnetické pole, úlový vzduch, svou vlastní bioenergetiku a mikrovibrace. Vzhledem k tomu, že tyto vlivy jsou čistě přírodní, nemají žádné vedlejší účinky a nemohou nikterak uškodit. Naopak jsou prospěšné u pooperačních stavů, psychických obtížích, migrénách a jiných bolestech hlavy, při léčbě zlomenin, bolestech kloubů a zad, léčbě vysokého i nízkého krevního tlaku, u arytmií srdce, poruch nervových vzruchů, neplodnosti a mnohých dalších.